رویدادهای نبض مهندسی – شبکه سازی و گسترش زنجیره تامین در صنعت ساختمان
منو موبایل

رویدادهای نبض مهندسی – شبکه سازی و گسترش زنجیره تامین در صنعت ساختمان

پنل 9 : بنای برتر، مارکتینگ از طریق آموزش | نمایشگاه تاسیسات 1402

پنل 9 : بنای برتر، مارکتینگ از طریق آموزش | نمایشگاه تاسیسات 1402

دبیر سازمان نظام مهندسی استان تهران: آموزش مهم‌ترین اولویت برای مهندسین طراح و ناظر جهت تامین آسایش ساکنین/ نگاه یکپارچه‌ در صنعت ساختمان ضروری است

به گزارش استودیو نمایشگاه تاسیسات؛ امیدرضا ریاحی عضو و دبیر سازمان نظام مهندسی استان تهران در پنل “بنای برتر، مارکتینگ از دریچه آموزش” با اشاره به اهمیت تاسیسات از دریچه نظام مهندسی اظهار داشت: هرچند طراحی معماری و سازه ای پروژه، کار را پیش می برد، ولی از لحاظ عملکردی تاسیسات قلب ساختمان محسوب می‌شود که آسایش ساکنین را به همراه می آورد.

وی افزود: بهره بردار کمتر با مباحث سازه ای مواجه می شود، اما تاسیسات عملکرد مداوم دارد و در نظام مهندسی در حوزه رشته های هفت گانه، نگاه یکپارچه داریم و علاوه بر آموزش دوره‌های تعریف شده، دوره‌های اختیاری و سمینارهای مختلف طراحی شده است.

دبیر سازمان نظام مهندسی استان تهران عنوان کرد: آموزش بزرگترین کمک به نیروهای فنی و مهندسی است تا طراحی درست داشته باشند و به ناظرین هم کمک کند تا آسایش در ساختمان ایجاد شود‌.

ریاحی سپس با اشاره به اهمیت شبکه‌سازی گفت: اگر می خواهیم اعتلا و رشد در صنعت ساختمان داشته باشیم باید نگاه جزئی نگری و جزیره ای کنار برود و همه رشته ها در کنار هم قرار بگیرند و تعامل افزایش شود.

وی تاکید کرد: ساختمان یک چرخه است و تولیدکننده وقتی محصولی ارائه می دهد در طراحی محصول علاوه بر نیازسنجی باید ارتباط موثر با مجموعه برقرار کند و نباید فرصت های تأثیرگذاری را دست کم بگیریم.

دبیر سازمان نظام مهندسی استان تهران در ادامه خاطرنشان کرد: تولیدکننده باید به تمام عناصر توجه داشته و نگاه یکپارچه باشد، همچنین نیازها سنجیده شود و آموزش متناسب با زنجیره و چرخه صورت بگیرد؛ چراکه آموزش اعتماد ایجاد می‌کند.

ریاحی در مورد همگام سازی آموزش با تکنولوزی روز تصریح کرد: یک سری اسناد بالادستی داریم، منتها آنچه می تواند آموزش را به تحرک وادارد آموزش از دل صنعت است و در این زمینه انجمن ها و تشکل ها بایستی در تولید محتواهای آموزشی و تهیه دستورالعمل ها و راهنماها همراه شوند و نمی توان از نهادهای بالادستی انتظار داشت.

وی عنوان کرد: مقررات ملی باید جامع باشد، اما انجمن‌ها باید در تهیه دستورالعمل های کمک کنند و نگاه‌ها در چرخه حیات ساختمان از ایده تا طراحی و اجرا و چرخه عمر محصول باید ترکیب شود و همه اجزای دخیل وارد این شبکه شوند، یکپارچگی ایجاد شود تا ظرفیت به وجود بیاید.

تاکید بر تقویت تعامل دانشگاه و حوزه صنعت/ ظرفیت حوزه صنعت،  فعالیت “رسانه تخصصی” را ایجاب می کند

به گزارش استودیو نمایشگاه تاسیسات، فرشید ایلاتی کارشناس اقتصادی حوزه مسکن در پنل “بنای برتر و مارکتینگ از دریچه آموزش” با اشاره به ضرورت تعامل شبکه یادگیری در دانشگاه و بخش صنعت اظهار داشت: در بخش ارتباط دانشگاه با حوزه صنعت مدل های مختلفی وجود دارد که از این رابطه به صورت بهینه استفاده شود، یعنی یادگیری منحصر به دانشگاه نباشد بلکه در قالب یک شبکه یادگیری اتفاق بیافتد.

وی با تاکید بر لزوم بازنگری در مقوله یادگیری بیان کرد: رویکردها نسبت به مسئله یادگیری باید متفاوت باشد، برای نمونه باید دوره های ترکیبی از محیط آموزش و محیط تجربی شکل بگیرد تا آموزش به صورت کاربردی تر صورت پذیرد.

این کارشناس اقتصادی حوزه مسکن ادامه داد: برای تربیت نسل آینده حوزه صنعت باید طی فرآیندی یکپارچه تر، محیط دانشگاه را در قالب محیط جدیدی تعریف کنیم که دانشجو در سال های ابتدایی در یک مقوله تخصصی و با توجه به نیازسنجی بازار مشغول به کار شود تا پس از فراغت از تحصیل، با ورود به آن حوزه، متخصص در آن زمینه شده باشد.

ایلاتی افزود: این موضوع نیازمند نگرش خاص است و تمام اجزا باید این شبکه را در سیاستگذاری های خود درونی کنند که محیط کار خود را به صورت محیط آموزش هم ببیند و در یک بهم پیوستگی نسبت به اجرای آن اقدام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تاثیر رسانه بر ایجاد و تقویت شبکه یادگیری گفت: رسانه از ارکان بسیار مهم در این شبکه است که می تواند با ایجاد یک ارتباط مناسب بین اجزای این شبکه، نقشی فراگیر را ایفا کند، در واقع یکی از رسالت های رسانه این است که همه اجزا در آن به خوبی و یکپارچه دیده شوند، بنابراین‌ پیشنهاد این است که برای مثال در حوزه تاسیسات، رسانه ای تخصصی ایجاد شود تا با این رویکرد بتوان به توسعه یکپارچه شبکه کمک کرد.

مدیر بازاریابی پلی‌ ران: حمایت پلی ران از دانشگاه‌ها و مراکز فنی و حرفه‌ای برای آموزش بروز در صنعت تاسیسات

به گزارش استودیو نمایشگاه تاسیسات؛ علی حفیظی مدیر بازاریابی پلی‌ ران در پنل “بنای برتر، مارکتینگ از دریچه آموزش” با اشاره به لزوم انتقال دانش به طراحان و مجریان اظهار داشت: در حوزه برندینگ مدل کاربردی ارتباط یکپارچه با بازار وجود دارد که در راستای یکپارچه بودن، روابط عمومی در جهت ارتباط با ذی نفعان به منطور ایجاد ارزش با مشتریان فعال است.

وی ادامه داد: به عنوان تولیدکننده، تکنولوژی های مختلف را وارد ایران کردیم که جا انداختن این تکنولوژی‌ها دشوار بود، از این‌رو آموزش برای ذی نفعان از کارکنان تا رقبا اولویت دارد و این فرصت طلایی برای کشور است تا تکنولوزی را با آموزش پیش ببریم.

مدیر بازاریابی پلی‌ ران بیان کرد: وقتی پوش‌فیت را وارد کشور کردیم ۸۰ اکیپ اجرایی تشکیل شد تا اهمیت موضوع انتقال پیدا کند و سپس آموزش را ادامه دادیم و هر هفته آموزش حضوری و مجازی برای مجریان و پیمانکاران برگزار می‌شود.

حفیظی سپس گفت: مهندسین چه در عرصه طراحی و همچنین نظارت نیاز به آموزش دارند که از طریق مجازی و حضوری نیز این آموزش‌ها توسط پلی ران انجام می‌‌شود؛ همچنین به عنوان تولیدکننده استقبال می کنیم تا بقیه اجزا وارد این حوزه شود.

وی با اشاره به استقبال پلی ران از راه اندازی دوره‌های آموزشی افزود: هر دانشگاهی وارد شود، ما همراهی و استقبال می کنیم، همچنین اگر دوره‌های آموزشی در مراکز فنی و حرفه ای تعریف شود همراهی می‌کنیم و در مورد تکنولوژی‌های برتر امکانات را در اختیارشان قرار می دهیم، چون هر چه تکنولوژی پیش رود، کشور جلو می رود و آموزش، کشور را به پیش می برد و در فرایند چرخه خلاقیت تا تجاری سازی از ورود افراد و سازمان‌ها استقبال می‌کنیم.

مدیر بازاریابی پلی‌ ران در مورد عدم ثبت برخی محصولات توسط پلی ران تصریح کرد: در مورد تکنولوژی جدید با توجه به مشکلات موجود باید به نحوه فعالیت اکوسیستم و تطابق آن با مسیر توجه کرد، چراکه هر محصول چرخه عمری دارد که بعد از مرحله بلوغ به مرحله افول و کاهش می‌رسد.

حفیظی تصریح کرد: در حوزه صنعت فاضلاب طی مراحل مختلف به ترتیب محصولات چدنی، پی وی سی، پلی اتیلن و سپس پوش فیت وارد شد؛ به عنوان شرکت اصلی باید افق ها دیده شود و طی این مراحل علی‌رغم عدم همکاری اولیه، خودمان برای اجرا ورود پیدا کردیم تا چالش ها شناسایی شود و سپس بقیه ارکان همراهی کنند.

وی ادامه داد: در چرخه عمر، قبل از رسیدن به مرحله افول باید نقطه عطف دیده شود که این امر سبب بقا می شود؛ در این راستا تعدادی ذی نفع داریم که باید برای همه برنامه داشته باشیم.

مدیر بازاریابی پلی‌ ران خاطرنشان کرد: در زمان فعالیت بنیانگذار پلی ران، تولید کننده رقیب با مشکلی مواجه شد که طبق تاکید ایشان همراهی صورت گرفت تا مشکل تولیدکننده مرتفع شود؛ چراکه اینگونه محیط کسب و کار توسعه پیدا می‌کند.

حفیظی با اشاره به فعالیت ۵۰ ساله پلی ران در زمینه صنعت تاسیسات ادامه داد: یکی از مشکلات موجود کشور این است که وقتی تکنولوژی جدید وارد می‌شود، آموزش یک و یا دو سطح پایین تر است و باید بروز شود در غیر این‌‌صورت از دنیا عقب می‌مانیم.

انتهای پیام./

مطالب مرتبط

نشست خبری فیبو | با کامبیز یوسفی مدیرعامل فیبو

مدیرعامل فیبو: تولید ورق‌های 100 درصد نسوز فیبورد، انقلابی در صنعت ساختمان/ منطقه منا بازار مصرف ورق‌های فیبورد است به […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

چهل و دومین نمایشگاه ساختمان و صنایع وابسته مجارستان / نمایشگاه hungexpo

چهل و دومین نمایشگاه ساختمان و صنایع وابسته مجارستان / نمایشگاه hungexpo مجارستان- بوداپست 10_14 April ۲۲ تا ۲۶ فروردین […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده

پنل 14 : سازه‌های فولادی و ساختمان‌های پیش ساخته | گزارش استدیو نمایشگاه

پنل 14 : سازه‌های فولادی و ساختمان‌های پیش ساخته | گزارش استدیو نمایشگاه مدیرعامل شرکت مامن ایرانیان: سازه‌های پیش‌ساخته پرطرفدارترین […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *