رویدادهای نبض مهندسی – شبکه سازی و گسترش زنجیره تامین در صنعت ساختمان
منو موبایل

رویدادهای نبض مهندسی – شبکه سازی و گسترش زنجیره تامین در صنعت ساختمان

پنل 8 : بنای برتر، نوآوری بیشتر | نمایشگاه تاسیسات 1402

پنل 8 : بنای برتر، نوآوری بیشتر | نمایشگاه تاسیسات 1402

مدیر فنی پلی ران:
“نوآوری و خلاقیت” رمز موفقیت پلی ران است

به گزارش استودیو نمایشگاه تاسیسات، آرش ذکاوت در پنل “بنای برتر؛ نوآوری بیشتر “با اشاره به تاثیر نوآوری در بخش تولید مصالح ساختمانی اظهار داشت: مجموعه پلی ران به‌عنوان اولین شرکت در زمینه تولید محصولات پلیمری همواره با نگاه نوآورانه در جهت خدمات رسانی به جامعه تاسیسات قدم برداشته و با توجه به اشرافی که در این بخش دارد ضمن ارتباط مستمر با پیمانکاران، کارفرمایان و سازندگان، مشکلات در این بخش را شناسایی و با اتخاد راهکار مناسب، خدمات نوآورانه از ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه رمز موفقیت پلی ران نوآوری و خلاقیت در عرضه محصولات است بیان کرد: علاوه بر مزیت رقابت پذیری از طریق ثبت اختراع محصولات جدید توسط تیم پویا و خلاق با دید روشن نسبت به سیستم های به روز پلی ران سبب شده جهت ثمره آن را در کشور ببینیم که این‌ امر کماکان ادامه دارد.

مدیر فنی پلی ران در ادامه با اشاره به کلیدواژه CA در بازار تاسیسات افزود: تقریبا از حدود ۴ سال گذشته بر آن شدیم تا لیست قیمت و کاتالوگ ها که به صورت فنی به شرح کیفی محصولات می پردازد را برای جامعه مخاطب بیشتر برجسته کنم، لذا تصمیم گرفته شد که عنوانی را تحت عنوان Competetive Advantage به معنای مزیت های رقابتی را در دستور قرار دهیم که با برجسته کردن آن بتوان در جلسات شرکت های بزرگ و جامعه مخاطب مهندسین مشخصا در مورد محصولات خاص و رقابتی پلی ران و کل بازار صنعت تاسیسات از پسوند CA استفاده شود که اجرای راحت تری را به دنبال داشته باشد.

ذکاوت در پایان با اشاره به نرم افزار رویت( Revit) گفت: رویت، نرم‌افزار مدل‌سازی اطلاعات ساختمان است که برای مهندسان معمار، عمران وتأسیسات و همچنین پیمانکاران کاربرد دارد، این‌نرم افزار در خارج از ایران طراحی و متناسب با مدل های فاضلابی اروپا ساخته شده، اما پلی ران با متناسب سازی آن با شرایط بومی ایران، اتصالات ویژه ای را وارد این‌ نرم افزار کرده که به صورت رایگان در اختیار دیگر شرکت ها قرار داده تا شرایط را تسهیل کند.

مدیر تحقیق و توسعه پلی‌ ران: تلفیق نوآوری و بومی‌سازی اولویت واحد تحقیق و توسعه پلی ران/ اسپری روان کننده مونتاژ لوله‌ها با مواد کاملا خوراکی تولید شده است

به گزارش استودیو نمایشگاه تاسیسات؛ امیر رهنمون مدیر تحقیق و توسعه پلی‌ ران در پنل “بنای برتر، نوآوری بیشتر”؛ با اشاره به فعالیت نیم قرنی پلی ران در حوزه فاضلاب اظهار داشت: از دید پلی ران نه فقط تاسیسات و فاضلاب بلکه کلیه مصالح ساختمانی مهم است و این موضوع سیاست پلس ران از قدیم بوده و به حداقل‌ها بسنده نکردیم و همیشه دنبال راهکار جدید و بهتر در این صنعت بوده‌ایم.

وی با اشاره به تمرکز پلی ران بر بازدهی، اجرا و عمر تاسیسات و همچنین کاهش هزینه‌ها عنوان کرد: از حدود ۲۲ سال پیش بخش جداگانه‌ای در پلی ران ایجاد شده که نتیجه آن تاکنون خوب بوده؛ در این راستا پوش‌فیت سایلنت ۱۰ پلی ران به تاییده موسسه آلمانی رسیده و به عنوان کم صداترین سیستم که حتی از آستانه شنوایی انسان پایین تر است وموردبهره برداری قرار می‌گیرد.

مدیر تحقیق و توسعه پلی‌ ران ادامه داد: با توجه به بومی بودن سیستم فاضلاب در هر منطقه، نوآوری در پلی ران با بومی سازی تلفیق شده و در این زمینه اولین سیفون استاندارد دنیا را پلی ران ساخته که ثبت شده است.

رهنمون سپس در مورد نوآوری‌های پلی ران گفت: نوآوری هایی که در شرکت پلی ران اتفاق افتاده از نظر زمانی دو مرحله است؛ با توجه به اینکه سیاست پلی ران ارتقا سیستم ساختمان سازی و مهندسی کشور است تا هفت سال پیش ابداعات شرکت ثبت نمی‌شد تا شرکت های دیگر از فرصت استفاده و سطح صنعت تاسیسات بالا بیاید، در این زمینه لوله های دو سر سوکت، زانوهای بلند و زانوهای سوکت بلند از جمله مواردی است که تولید شده ولی ثبت نشده است.

وی خاطرنشان کرد: بخش دوم محصولاتی است که ثبت شده از جمله سیفون درجه دار که قابلیت بازدید دارد، اولین سیفون که مقطع داخلی گرد دارد و احتمال گرفتگی معمول را به صفر می‌رساند از دیگر محصولات است، در بحث آب باران در مقررات ملی تاکید شده که از سر بام تا چاه باید یکپارچه تست شود که با بلندمرتبه سازی تست آن دشوار بود که برای رفع این معضل اتصالی برای اولین بار توسط پلی ران تولید شد که ۱۵۰ ارتفاع آب و انقباض و انبساط لوله را نیز تحمل کند.

مدیر تحقیق و توسعه پلی‌ ران با بیان اینکه هدف ما نوآوری همراه با بومی سازی است، افزود: محصول اسپری روان کننده جدید برای مونتاژ لوله‌ها با مواد کاملا خوراکی توسط پلی ران تولید شده تا برای مجری آسیب زا نباشد.

کارشناس ارشد فنی و توسعه پلی ران:
“خلاقیت و نوآوری” محور رشد متوازن در پلی ران است

به گزارش استودیو نمایشگاه تاسیسات، فرشید سلامی در پنل “بنای برتر؛ نوآوری بیشتر” با اشاره به چگونگی نیازسنجی بازار در پلی ران اظهار داشت:  شبکه یابی و ارتباط با مجریان و سازندگان در سراسر کشور همواره در پلی ران مورد  توجه بوده و به صورت مستمر بازخوردهایی را از جامعه مخاطب دریافت می کنیم و با شناسایی مشکلات و بررسی آن ها در تیم توسعه تلاش داریم تدابیر جدیدی اتخاذ شود.

وی همچنین ادامه داد: علاوه بر این، تیم‌فنی سعی دارد با رصد فرایند رشد و پیشرفت شرکت های بزرگ و مطرح، گام های موثری در زمینه نوآوری و خلاقیت برداشته و رشدی متوازن را رقم بزند.

کارشناس ارشد فنی و توسعه پلی ران بیان کرد: پلی ران چندان‌مایل با طی مسیرهای گذشته نیست و اساسا فلسفه تیم توسعه پلی ران، اتخاذ راهکارهای نوآورانه در مسیر رشدو شکوفایی است.

سلامی سپس با اشاره به بهره گیری از نرم افزارها در بخش تاسیسات افزود: بیشتر نقشه های ساختمانی دو بعدی هستند که کاربرد بسیاری در قرن ۲۰ دارد و بالغ بر ۵۰ درصد هزینه پروژه های ساختمان صرف فرایند حین ساخت می شود، که در این راستا نرم افزار رویت( Revit) سردمدار است که به صورت همزمان توسط معماران، پیمانکاران و سازندگان به صورت مجازی مورد بررسی و تحلیل و ور نهایت مدل سازی می شود.

انتهای پیام./

مطالب مرتبط

نشست خبری فیبو | با کامبیز یوسفی مدیرعامل فیبو

مدیرعامل فیبو: تولید ورق‌های 100 درصد نسوز فیبورد، انقلابی در صنعت ساختمان/ منطقه منا بازار مصرف ورق‌های فیبورد است به […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

چهل و دومین نمایشگاه ساختمان و صنایع وابسته مجارستان / نمایشگاه hungexpo

چهل و دومین نمایشگاه ساختمان و صنایع وابسته مجارستان / نمایشگاه hungexpo مجارستان- بوداپست 10_14 April ۲۲ تا ۲۶ فروردین […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده

پنل 14 : سازه‌های فولادی و ساختمان‌های پیش ساخته | گزارش استدیو نمایشگاه

پنل 14 : سازه‌های فولادی و ساختمان‌های پیش ساخته | گزارش استدیو نمایشگاه مدیرعامل شرکت مامن ایرانیان: سازه‌های پیش‌ساخته پرطرفدارترین […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *