رویدادهای نبض مهندسی – شبکه سازی و گسترش زنجیره تامین در صنعت ساختمان
منو موبایل

رویدادهای نبض مهندسی – شبکه سازی و گسترش زنجیره تامین در صنعت ساختمان

پنل 5 : بنای برتر، کامل، دقیق و آب بند | نمایشگاه تاسیسات 1402

پنل 5 : بنای برتر، کامل، دقیق و آب بند | نمایشگاه تاسیسات 1402

سرپرست پروژه های پلی ران:

بررسی رفتار لرزه ای پوش فیت؛ امنیت و آسایش دو‌ مزیت استفاده از پوش فیت در ساختمان‌سازی است

به‌ گزارش استودیو‌ نمایشگاه تاسیسات، فریدون افتخاری “در پنل بنای برتر؛ کامل، دقیق و آب بند “، با اشاره به وجه تمایز سیستم پوش فیت فاضلابی پلی ران نسب به سیستم دیگر شرکت ها اظهار داشت: کشور ما کشور زلزله خیزی است و جامعه مهندسی در ساختمان و صنعت ساختمان سازی نیز تلاش بسیاری برای پوشش این‌ امر داشته است.

وی با اشاره به بکارگیری سیستم پوش فیت در صنعت ساختمان‌سازی بیان کرد: در سیستم تاسیسات، پوش فیت کمترین آسیب را به ویژه در زمان زلزله داشته است،امری که توجه بسیاری از مخاطبان و سازندگان برتر را به خود جلب کرده است.

سرپرست پروژه های پلی ران افزود: دو مورد که به عنوان ‌مزیت در استفاده از پوش فیت مورد توجه قرار می گیرد نخست موضوع آسایش و دیگری امنیت و قابلیت بهره مندی از آن پس از وقوع زلزله است که به هیچ گونه خللی در آسایش نخواهد داشت و علاوه بر این در بحث زیبایی و حریق هم جایگاه مهمی دارد.

کارشناس ارشد واحد فنی پلی‌ران: ضدحریق بودن پوش‌فیت‌های پلی‌ران مزیت مهمی در صنعت تاسیسات است

 

به گزارش استودیو نمایشگاه تاسیسات؛ محسن رزیه کارشناس ارشد واحد فنی پلی‌ران در پنل “بنای برتر، کامل، دقیق و آب‌بند” در مورد لزوم ضد حریق بودن پوش‌فیت‌ها اظهار داشت: متاسفانه طی حوادث ناگوار حریق در پروژه‌های بلندمرتبه از جمله برج سلمان مشهد و پلاسکو در کشور، موضوع اشتعال‌پذیری پروژه ها مورد توجه قرار گرفت و مقررات ملی را بر آن داشت تا استفاده از مواد کندسوز در دستورکار قرار گیرد.

وی با اشاره به گریدهای تعریف شده برای سیستم‌ فاضلاب افزود: محصولی تولید می کنیم که علاوه بر کاهش صدا و وضعیت کندسوز، گرید B1 را دارد که مقاومت در برابر شعله ور شدن داشته و برای پروژه‌های عمومی اهمیت دارد و فرصت زمانی برای فرار ساکنین را فراهم می کند.

تاکید پیمانکار تاسیسات بر لزوم آموزش در صنعت تاسیسات/ سنجش دقیق اندازه شبکه فاضلاب اهمیت دارد

به گزارش استودیو نمایشگاه تاسیسات؛ بهروز صفری مشاور و پیمانکار تاسیسات در پنل “بنای برتر، کامل، دقیق و آب‌بند” با اشاره به اهمیت موضوع آب‌بند اظهار داشت: وقتی در گام اول با پنل شبکه لوله‌کشی فاضلاب و آب باران تحت عنوان آب‌بند مواجه می‌شویم، شاید تصور این باشد که به پیچیدگی انتخاب چیلر یا برق اضطراری نیست، اما معتقدم پیچیدگی و چالش های آن فراتر از این موضوعات است.

وی ادامه داد: به عنوان فردی که سابقه چندین ساله در این زمینه دارم، معتقدم که اگر شبکه فاضلاب و آب باران به درستی انتخاب نشود، می تواند کارفرما را به چالش بکشد.

این مشاور و پیمانکار تاسیسات عنوان کرد: سنجش میزان دبی فاضلاب هر سیستم بهداشتی و همچنین اندازه گیری اندازه شبکه فاضلاب اهمیت دارد و بی‌توجهی به آن هزینه های سنگینی را بار می کند.

صفری سپس گفت: در عمل وقتی اندازه لوله به صورت تجربی و یا غیردقیق انتخاب می‌شود و مواد اولیه درست انتخاب نمی‌شود، آسیب شروع می‌شود.

وی ادامه داد: وضعیت ضد حریق بودن بسته به وضعیت پروژه حائز اهمیت است و کماکان نشت فاضلاب و آب‌بند بودنش برای بهره برداران مشکل ایجاد کند، از اینرو قیمت تمام شده پروژه های لاکچری را کیفیت مواد اولیه تاسیسات به ویژه شبکه فاضلاب داخلی و خارجی، ونت و آب‌بند مشخص می کند.

این مشاور و پیمانکار تاسیسات خاطرنشان کرد: مبحث ۱۶ ساختمان به مهندسین ناظر در جهت اجرای بهتر پروژه‌ها کمک می‌کند، هر چند این قانون نیز نواقصی دارد ولی در جهت این است تا صنعت ساختمان با استانداردهای دنیا ساخته شود.

صفری با اشاره به ضعف آموزش در صنعت تاسیسات گفت: صنعت تاسیسات در زمینه آموزشی قوی عمل نکرده است و آموزش پایین تر از حد متوسط است که نقطه ضعف محسوب می‌شود و این موضوع احتیاج به توجه بیشتری دارد.

انتهای پیام./

مطالب مرتبط

نشست خبری فیبو | با کامبیز یوسفی مدیرعامل فیبو

مدیرعامل فیبو: تولید ورق‌های 100 درصد نسوز فیبورد، انقلابی در صنعت ساختمان/ منطقه منا بازار مصرف ورق‌های فیبورد است به […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

چهل و دومین نمایشگاه ساختمان و صنایع وابسته مجارستان / نمایشگاه hungexpo

چهل و دومین نمایشگاه ساختمان و صنایع وابسته مجارستان / نمایشگاه hungexpo مجارستان- بوداپست 10_14 April ۲۲ تا ۲۶ فروردین […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده

پنل 14 : سازه‌های فولادی و ساختمان‌های پیش ساخته | گزارش استدیو نمایشگاه

پنل 14 : سازه‌های فولادی و ساختمان‌های پیش ساخته | گزارش استدیو نمایشگاه مدیرعامل شرکت مامن ایرانیان: سازه‌های پیش‌ساخته پرطرفدارترین […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *