رویدادهای نبض مهندسی – شبکه سازی و گسترش زنجیره تامین در صنعت ساختمان
منو موبایل

رویدادهای نبض مهندسی – شبکه سازی و گسترش زنجیره تامین در صنعت ساختمان

پنل 17 : بنای برتر، محتوا | نمایشگاه تاسیسات 1402

پنل 17 : بنای برتر، محتوا | نمایشگاه تاسیسات 1402

تاکید مدیر ارشد حوزه کسب و کار بر روایتگری داستان پروژه‌های صنعت ساختمان/ ساختمان تبلور فیزیکی اندیشه سازندگان است

به گزارش استودیو نمایشگاه تاسیسات؛ محمدرضا نظری استاد دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران و مشاور و مدیر ارشد در حوزه کسب و کار در پنل “بنای برتر، محتوا” با اشاره به روایت داستان ساختمان اظهار داشت: حقیقت همراه با احساس، داستان را به وجود می‌آورد و برای ماندگاری باید به قصه نزدیک شد، به همین سبب اخبار ماندگار نیست. در این راستا ۶۷ درصد قرآن قصه است چون قرار است ماندگار باشد.

 

وی ادامه داد: در هر سمت و مسئولیتی اگر قرار بر ماندگاری پیام، اقدام و برند باشد باید قصه‌ای را روایت کند، در کشورهای دنیا و به ویژه ایران بزرگترین تصمیم اقتصادی ۹۴ درصد جامعه، خرید و فروش ملک است، از اینرو در صنعت ساختمان داستان و روایت‌گری اهمیت مضاعفی دارد.

مشاور و مدیر ارشد حوزه کسب و کار عنوان کرد: اگر سخت افزاری نگاه کنیم، داستان متفاوت می‌شود؛ همانطور که روحیات انسان ها متفاوت است، آنچه که ساختمان ها روایت می کنند به بطن آنها و اندیشه سازندگان برمی گردد.

نظری سپس گفت: نوع نگاه در ارتباط با اشیا اهمیت دارد، از اینرو ساختمان صرفا پناهگاه نیست بلکه ساختمان جایی است که قرار است تلاطم های زندگی را بگیرد، ذخیره انرژی و غیره باشد که سازندگان باید عمق نگاه در این زمینه را گسترش دهند.

وی تصریح کرد: ارزش، ویژگی‌های پذیرفته شده بین ذی نفعان است، از این‌رو در مورد ساختمان باید اجزا در مورد ارزش‌های مشترک به تفاهم برسند؛ چراکه ساختمان تبلور فیزیکی اندیشه سازندگان است.

مشاور و مدیر ارشد حوزه کسب و کار در مورد نوع روایت‌گری هر پروژه گفت: برای برآورد نتیجه توصیه می کنیم به چند پرسش دهند اینکه من چرا هستم و اگر نباشم چه می شود؛اگر پاسخ به این پرسش‌ها در حوزه صنعت ساختمان بر مبنای رویکرد تجاری باشد هر چند بد نیست، اما منجر به ماندگاری نمی شود.

نظری خاطرنشان کرد: اگر پاسخ به سوال دوم این پاشد که من هستم تا اتفاقی رقم بخورد، در حوزه ساختمان به سه قسمت قبل، حین و بعد اقدام تقسیم می شود و آنچه یک برند را ماندگار می کند توجه و دقت نظر در همه این مراحل است.

وی در مورد نمونه داستان یک پروژه گفت: عظیم ترین پروژه داستان‌محور بازار بزرگ ایران مال است که راوی داستان های مختلف است و برای ۱۰ دهک اقتصادی کشور تعریف شده است.

مدیر بازاریابی پلی ران:
فرصت همکاری شرکای رقیب با پلی ران؛ بستر حضور شرکت های رقیب در پلی ران فراهم می شود

به گزارش استودیو نمایشگاه تاسیسات، علی حفیظی در پنل “بنای برتر و محتوا” با اشاره به سابقه ایران در ایجاد سیستم فاضلاب در طول تاریخ اظهار داشت: طی مطالعات صورت گرفته و مذاکره با متخصصان و کارشناسان بسیارومشخص شد که قدیمی ترین سیستم های فاضلاب مربوط به ایران باستان بوده در کاخ آپادانا و چغازنبیل، بنای مربوط به ایلامیان بوده است.

وی افزود: با توجه به سیر تاریخی ایران در اجرای سیستم فاضلاب بر آن شدیم با اجرای طرحی جدید، ضمن بکارگیری خلاقیت در نمایشگاه امسال راوی تاریخی چند هزار ساله باشیم.

مدیر بازاریابی پلی ران تصریح کرد: پلی ران حاصل تلاش ۵۰ سال کار و تلاش است که با بهره وری از آن تاریخ و شناسایی نیاز بازار و بکارگیری از تمام پتانسیل و ظرفیت های خود مطابق با شرایط روز بازار، مسیری موفق را صنعت تاسیسات دنیا طی کند.

حفیظی سپس با اشاره به ضرورت همکاری با شرکت های رقیب گفت: زمانی که تکنولوژی جدید وارد بازار می شو  تا قبل از رسیدن به نقطه اوج، همه رقبا با یکدیگر همکاری دارند اما زمانی که شیب صعودی محصول افزایش پیدا می کند، برخی شرکت ها ممکن است صرفاً ابعاد درآمدی را ببینید که به دلیل عدم آسیب شناسی، سبب صدمه به دیگر شرکت های با سابقه بیشتر می شود و در واقع به بازار هم ضربه وارد می‌شود.

انتهای پیام./

مطالب مرتبط

نشست خبری فیبو | با کامبیز یوسفی مدیرعامل فیبو

مدیرعامل فیبو: تولید ورق‌های 100 درصد نسوز فیبورد، انقلابی در صنعت ساختمان/ منطقه منا بازار مصرف ورق‌های فیبورد است به […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

چهل و دومین نمایشگاه ساختمان و صنایع وابسته مجارستان / نمایشگاه hungexpo

چهل و دومین نمایشگاه ساختمان و صنایع وابسته مجارستان / نمایشگاه hungexpo مجارستان- بوداپست 10_14 April ۲۲ تا ۲۶ فروردین […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده

پنل 14 : سازه‌های فولادی و ساختمان‌های پیش ساخته | گزارش استدیو نمایشگاه

پنل 14 : سازه‌های فولادی و ساختمان‌های پیش ساخته | گزارش استدیو نمایشگاه مدیرعامل شرکت مامن ایرانیان: سازه‌های پیش‌ساخته پرطرفدارترین […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *