رویدادهای نبض مهندسی – شبکه سازی و گسترش زنجیره تامین در صنعت ساختمان
منو موبایل

رویدادهای نبض مهندسی – شبکه سازی و گسترش زنجیره تامین در صنعت ساختمان

پنل 16 : طرح ملی مسکن | نمایشگاه تاسیسات 1402

پنل 16 : طرح ملی مسکن | نمایشگاه تاسیسات 1402

دبیر انجمن انبوه سازان استان تهران: لزوم صنعتی‌سازی حوزه مسکن/ انبوه‌سازی توسط بخش خصوصی و تامین زمین توسط دولت انجام شود

به گزارش استودیو نمایشگاه تاسیسات؛ رامین گوران دبیر انجمن انبوه سازان استان تهران و عضو اتاق بازرگانی در پنل “بنای برتر، طرح ملی مسکن “؛ در مورد وضعیت آسایش پروژه‌های ‌های انبوه‌سازی اظهار داشت: ضعف عمده در پروژه‌های انبوه‌سازی صنعت ساختمان این است که حضور مشاوران کارآمد کم رنگ است که در مسکن مهر عدم حضور مشاوران متخصص محسوس بوده و اکنون کمتر است.

وی ادامه داد: روش اجرا توسط سازندگان متفاوت است، در اجرا خدمات دیده نمی شود و ضعف
کیفیت کار و خروجی از ضعف جزئیات است
که پروژه های دستوری، کیفیت حداقلی به سبب کاهش هزینه‌ها دارد؛ ضمن اینکه مجریان خوبی هم در بخش تاسیسات نداریم.

دبیر انجمن انبوه سازان استان تهران با اشاره به نقش دولت در انبوه سازی و قیمت تمام شده واحدها به جهت تاثیرگذاری در کیفیت پروژه‌ها عنوان کرد: در گذشته ضعف‌های زیادی به وجود آمد؛ در حوزه انبوه‌سازی انجمن داریم که همکاری خوبی با وزارتخانه دارد، پروژه‌هایی را شروع کردیم و در روند ارزیابی مشاورین و سازندگان ایفای نقش دارند.

گوران سپس با اشاره به اینکه پروژه های استان تهران با کیفیت است، گفت: تجربه نقاط ضعفی مثل مسکن مهر داریم که باید این ضعف ها را پوشش دهیم و مدل عوض شود چراکه مدل خلاقانه نداریم، در این راستا منابع در اختیار بخش خصوصی است و دولت می‌تواند با تامین زمین حمایت کند و بقیه را به سازندگان بسپارد.

وی ادامه داد: ظرفیت ها باید در تولید ساختمان به طور صنعتی محقق شود و در صنعت ساختمان باید برند را وارد کنیم پرا که برندها محصولاتشان را خراب ممی کنند.

دبیر انجمن انبوه سازان استان تهران خاطرنشان کرد: در مسکن مهر، شعار صنعتی‌سازی آغاز شد، هر چند اشکالاتی در مورد نحوه ساخت، فرهنگ و غیره وجود داشت و انحرافی به وجود آمد، اما صنعتی‌سازی کارخانه تولید صنعت ساختمان است چون ظرفیت ها و زیرساخت‌ها را فراهم می کند.

تدابیر ویژه پلی ران برای ارتقا رفاه و آسایش در طرح مسکن ملی

به گزارش استودیو نمایشگاه تاسیسات، پیام استاجی سرپرست بازاریابی پلی ران در پنل “بنای برتر و طرح ملی مسکن” با اشاره به آموزش مجریان در اجرای پروژه های ساختمانی اظهار داشت: پلی ران از زمان تولید پوش فیت همواره دغدغه آموزش برای مجریان به ویژه در طرح مسکن ملی که قیمت ها دستوری هستند، را داشته و تدابیر ویژه ای اندیشیده شده تا با توجه به قیمت های رقابتی، آسایش در این واحدها نیز تامین شود.

وی افزود: در بحث خدمات به انبوه سازان نیز از زمان آغاز مشارکت، تاکید ما بر آموزش مجریان بوده، امری که سبب شد با وجود ناشناخته بودن پوش فیت در سال های ابتدایی تولید و عرضه به بازار، اکنون کاملا جایگاه خود را به دست آورده و شناخته شود.

سرپرست بازاریابی پلی ران در پایان خاطرنشان کرد: پلی ران از طراحی و مهندسی محصول تا زمان بهره وری همواره موضوع آموزش و نظارت رایگان را سرلوحه کار خود قرار داده است.

انتهای پیام./

مطالب مرتبط

نشست خبری فیبو | با کامبیز یوسفی مدیرعامل فیبو

مدیرعامل فیبو: تولید ورق‌های 100 درصد نسوز فیبورد، انقلابی در صنعت ساختمان/ منطقه منا بازار مصرف ورق‌های فیبورد است به […]

3 دقیقه مطالعه مشاهده

چهل و دومین نمایشگاه ساختمان و صنایع وابسته مجارستان / نمایشگاه hungexpo

چهل و دومین نمایشگاه ساختمان و صنایع وابسته مجارستان / نمایشگاه hungexpo مجارستان- بوداپست 10_14 April ۲۲ تا ۲۶ فروردین […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده

پنل 14 : سازه‌های فولادی و ساختمان‌های پیش ساخته | گزارش استدیو نمایشگاه

پنل 14 : سازه‌های فولادی و ساختمان‌های پیش ساخته | گزارش استدیو نمایشگاه مدیرعامل شرکت مامن ایرانیان: سازه‌های پیش‌ساخته پرطرفدارترین […]

2 دقیقه مطالعه مشاهده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *